Beurs
Winst van Lanschot blijft onder druk staan
9 november 2012 - Van Lanschot heeft ook in het derde kwartaal de winst onder druk zien blijven staan als gevolg van oplopende slechte activa. Dat blijkt uit de trading update van de private bank.
Van Lanschot merkt op dat de toevoegingen aan de voorzieningen voor slechte leningen hoog blijven, maar dat voor eenmalige lasten een positief resultaat wordt geboekt. De private bank lijkt daarmee te suggereren een nettoverlies te boeken.
Van Lanschot zegt dat de kern Tier 1 ratio, de verhouding tussen de naar risico gewogen activa en het eigen vermogen, 10,8 procent bedraagt. Daarmee zou de instelling ruim voldoen aan de nieuwe Basel 3 kapitaaleisen die dit decennium geleidelijk worden ingevoerd.
De financieringsratio steeg van 85,3 procent eind juni naar 87,3 procent, wat betekent dat Van Lanschot beter in staat is de financiering te doen met door klanten toevertrouwde middelen en langlopend vreemd vermogen.
Daarnaast liggen het investerings- en kostenbesparingsprogramma op schema, waardoor de kosten lager waren vergeleken met de eerste helft van 2012. Ook stegen de beheerprovisies, maar daalden de transactieprovisies juist doordat klanten afwachtend zijn. De rentemarge daalde als gevolg van de lagere marktrente.
Bron: ABM Financial News