Ondernemen met de beste ondersteuning

Beurs

Randstad ziet sterkere omzetkrimp

21 november 2012 - Randstad heeft in het begin van het vierde kwartaal de omzet sterker zien dalen vanwege aanhoudend moeilijke marktomstandigheden in met name Europa. Dat blijkt uit een persbericht van de uitzender, waarin ook een dividendwijziging en maatregelen om de financiële positie te versterken worden gemeld. Randstad meldt voorafgaand aan de analistenbijeenkomst dat in oktober de autonome omzet per gewerkte dag met 6 procent kromp. In zowel augustus als september was de krimp juist afgezwakt tot 3 procent na een afname van 5 procent in juli.  De Amerikaanse autonome omzet per gewerkte dag was in oktober stabiel, deels te wijten aan de gevolgen van orkaan Sandy. In Europa bedroeg de krimp 9 procent doordat met name Duitsland en Frankrijk verslechterden. De dalingen in zowel Nederland en België waren daarentegen stabiel.  Randstad concludeert dat de trend van geleidelijke verzwakking waar in het derde kwartaal sprake van was, aan heeft gehouden.

Emissie en financiële positie
Om de schuldpositie te verbeteren is Randstad in overleg gegaan met een groep investeerders om preferente aandelen C tot een bedrag van 200 miljoen euro te plaatsen. De komende twee weken zal Randstad een update geven over de mogelijke emissie. Daarnaast heeft Randstad met het bankensyndicaat rond Industrial and Commercial Bank of China de kredietfaciliteit uitgebreid met 120 miljoen euro tot 1.420 miljoen euro.  Verder is Randstad van plan voor het einde van het jaar schuldpapier uit te geven om de financiering te versterken.

Dividend 
Vanaf 2013 wil Randstad in plaats van 30 tot 60 procent 40 tot 50 procent van de aangepaste winst per aandeel uitkeren als dividend. Het minimum niveau van het dividend van 1,25 euro per aandeel wordt afgeschaft. Vanaf volgend jaar gaat het daarbij om een keuze dividend. 

Doelstellingen 
Randstad laat weten nog steeds te streven naar een EBITA-marge van 5 tot 6 procent door omzetgroei en verbetering van de mix. De uitzender wil nu op termijn voldoen aan de doelstelling. Aanvankelijk streefde de uitzender de marge te behalen gedurende de cyclus.

Bron: ABM Financial News

Doorsturen  |  Reageer

Reacties

Er zijn nog geen reacties.

Reageren

http://
Ik wil bericht per e-mail ontvangen als er meer reacties op dit artikel verschijnen.
Als extra controle, om er zeker van te zijn dat dit een handmatige reactie is, typ onderstaande code over in het tekstveld ernaast. Is het niet te lezen? Klik hier om de
code te wijzigen.