Beurs
KPN schuift dividend op de lange baan
23 april 2013 - KPN heeft het dividend geschrapt en aangegeven dat de uitkering aan aandeelhouders pas wordt hervat als de operationele prestaties en de financiële positie zijn verbeterd. Dit blijkt uit de kwartaalcijfers van het telecombedrijf.
“Rekening houdend met de claimemissie die naar verwachting kort na de publicatie van de eerste kwartaalcijfers wordt gelanceerd, en het feit dat deze zal leiden tot een hoger aantal uitstaande aandelen, heeft KPN besloten geen dividend te betalen over de boekjaren 2013 en 2014”, aldus het telecombedrijf.
KPN had gemikt op een dividend van 0,03 euro per aandeel voor zowel 2013 als 2014.
De andere vooruitzichten, waaronder een verbetering van de Nederlandse markt richting 2014, zijn wel gehandhaafd.
Over het eerste kwartaal rapporteerde KPN een daling van de omzet van 3.191 naar 2.911 miljoen euro, wat lager was dan de analistenverwachting van 2.995 miljoen euro. Het onderliggende bedrijfsresultaat (EBITDA) daalde in lijn met de verwachting van 1.150 naar 1.011 miljoen euro. De nettowinst nam af met 54 procent tot 140 miljoen euro.
KPN schreef de lagere omzet toe aan krimp bij onder meer de Nederlandse, Belgische en Duitse mobiele divisies als gevolg van meer concurrentie. Divisie Consumenten Thuis liet juist groei zien. De afname van de winstgevendheid was volgens KPN te wijten aan investeringen in groei, waaronder in het netwerk en in het winnen van klanten.
Bron: ABM Financial News