Beurs
Google lijft Waze in
11 juni 2013 - Google heeft navigatiebedrijf Waze ingelijfd. Dit maakte Waze op de website bekend zonder financiële details te vermelden.
Als een verrassing komt de overname niet. De afgelopen dagen werd volop gespeculeerd op een overname, die volgens Israëlische media een prijskaartje kent van 1,3 miljard dollar.
Volgens de Israëlische krant Haaretz wil Google Waze, dat navigatie-apps levert op basis van het crowd-sourcen van data, vooral inlijven om rivaal Facebook een hak te zetten.
Waze zegt momenteel wereldwijd bijna 50 miljoen gebruikers te bedienen.
Partijen als Google of Facebook willen voor de populaire navigatie-apps beschikking hebben over eigen data, in plaats van deze in licentie af te nemen, schreef de krant.
In een reactie op de geruchten zei analist Martijn den Drijver van SNS Securities eerder deze week tegenover ABM Financial News dat beleggers speculeren op een overnamebod op navigatiespecialist TomTom door Facebook of Samsung.
Zelf ziet de analist het echter niet tot een overname komen.
"De vier founders hebben 48 procent en zitten niet te wachten op een overname", aldus Den Drijver, die meent dat de oprichters het bedrijf zelf verder willen uitbouwen.
Bron: ABM Financial News