Beurs
`TomTom stoot mogelijk onderdelen af`
30 juni 2013 - TomTom overweegt het afstoten van bedrijfsonderdelen. Dit zegt topman Harold Goddijn van de producent van navigatiesoftware dit weekend in een interview met NRC Handelsblad.
"We moeten onze knopen tellen", aldus Goddijn, die een afstoten van de consumententak, verantwoordelijk voor de fysieke navigatiekastjes, niet uitsluit.
"De consumententak draagt bij aan het merk TomTom, maar vertroebelt wel de werkelijke waarde van het bedrijf, en onze groeimogelijkheden", aldus Goddijn tegenover NRC Handelsblad.
Als een verrassing komt het mogelijke afstoten van de consumententak vermoedelijk niet. Voor 2013 verwacht TomTom een krimp van de kernmarkten voor navigatiekastjes van 15 tot 20 procent, zo liet de navigatiespecialist bij de cijfers over 2012 weten.
Begin juni werd het Israëlische Waze overgenomen door internetreus Google. Hierdoor was ook de overnamespeculatie rondom TomTom weer terug.
Naar aanleiding van de overname van Waze liet analist Martijn den Drijver van SNS Securities weten TomTom niet als een overnamekandidaat te zien, omdat de vier oprichters van het navigatiebedrijf "niet zitten te wachten op een overname".
Bron: ABM Financial News