Beurs
Beursblik: CEO wakkert overnamespeculatie TomTom aan
1 juli 2013 - CEO Harold Goddijn wakkert opnieuw de overnamespeculaties over TomTom aan. Dit schrijft analist Martijn den Drijver van SNS Securities na een interview met de topman in NRC Handelsblad.
Den Drijver denkt dat de kans op een overname van TomTom echter nog altijd klein is vanwege het complexe karakter van de onderneming. Volgens de analist geeft de topman er wel blijk van open te staan voor meer radicale oplossingen om waarde te creëren.
Naast een volledige verkoop van TomTom zouden ook onderdelen verkocht kunnen worden.
De verkoop van de consumententak, waaronder de fysieke navigatiekastjes vallen, ziet Den Drijver niet snel gebeuren. Daarbij zou na de verkoop een verlieslatend TomTom resteren, aldus de analist.
Een verkoop van de divisie Business Solutions, dat volgens Goddijn op eigen benen kan staan, is in de ogen van Den Drijver echter wel relatief eenvoudig te realiseren. Volgens een berekening van de analist kan de verkoopprijs tot 700 miljoen euro bedragen, een hoge prijs in vergelijking tot de huidige waardering van TomTom.
De opmerkingen door Goddijn in het interview, over een mogelijke uitbreiding van het contract met Apple, zijn volgens Den Drijver niet erg belangrijk omdat dit geen materiële impact op de cijfers van het navigatiebedrijf heeft.
TomTom noteert maandag zo'n 6 procent hoger. De AEX wint 0,6 procent.
Bron: ABM Financial News