Beurs
Definitief streep door boete van ruim 100 miljoen euro Aalberts Industries
4 juli 2013 - Aalberts Industries hoeft definitief een boete van 101 miljoen euro vanwege deelname aan een koperkartel niet te betalen. Dit kreeg de onderneming vandaag te horen vanuit Luxemburg.
Het Hof van Justitie van de Europese Unie wees de hogere voorziening van de Europese Commissie af. Dit betekende dat de nietigverklaring van de eerder opgelegde boete blijft gehandhaafd.
"We zijn compleet in het gelijk gesteld", laat een woordvoerder van Aalberts Industries weten.
Topman Jan Aalberts liet in 2011 tegenover ABM Financial News weten dat Aalberts Industries in de kartelzaak betrokken raakte doordat een aantal betrokken partijen de naam van zijn bedrijf noemden in een opging "hun eigen straatje schoon te vegen".
De boete werd al in 2006 opgelegd door eurocommissaris Neelie Kroes, voor een kartel waaraan Aalberts Industries via een overgenomen partij zou hebben deelgenomen.
Aalberts Industries had altijd vertrouwen in een goede afloop. Dit blijkt ook uit het feit dat er nooit een voorziening voor de boete werd getroffen.
Ondanks dat Aalberts Industries de boete niet hoeft te betalen, belopen de administratieve kosten en kosten voor een bankgarantie enkele miljoenen euro's.
Aalberts Industries kan een deel van deze kosten vergoed krijgen door de Europese Commissie. Hoe hoog de compensatie wordt, zal in de komende periode duidelijk worden volgens Aalberts Industries.
Bron: ABM Financial News