Beurs
Randstad ziet bedrijfsresultaat tegen verwachting in stijgen
25 juli 2013 - Randstad heeft over het tweede kwartaal tegen de verwachting het bedrijfsresultaat zien toenemen, gesteund door een lager kostenniveau en meevallende operationele marges.
De beursgenoteerde uitzender zag het onderliggende bedrijfsresultaat (EBITA) toenemen met 8 procent naar 146,2 miljoen euro. Analisten hadden gerekend op een vlak cijfer.
De brutomarge was vlak op 18,2 procent, terwijl gerekend was op een daling. De omzet daalde sterker dan verwacht met 5 procent tot 4.096 miljoen euro. Analisten hadden een krimp van 3,9 procent verwacht. Randstads kostenniveau daalde met 7 procent.
De verhouding tussen de nettoschuld en de EBITA verbeterde van 2,4 naar 1,8.
“Efficiëntie bleef verbeteren in het tweede kwartaal,” zei bestuursvoorzitter Ben Noteboom. De topman benadrukte dat Randstad op een lagere omzet meer winst boekte.
Noteboom voegde toe dat de maand juni “robuust” was, gekenmerkt door omzetgroei op het Iberisch schiereiland, Brazilië en Hong Kong.
Randstad wees er op dat in juni voor de groep de omzet per gewerkte dag 2,6 procent lager was. Over het tweede kwartaal bedroeg de krimp 3,7 procent, in lijn met het eerste kwartaal.
De uitzender zei dat de omzettrend in het derde kwartaal zich stabiel lijkt te ontwikkelen, onder meer vanwege de makkelijke vergelijkingsbasis.
Bron: ABM Financial News