Beurs
TA: ArcelorMittal uitgebodemd
18 januari 2012 - ArcelorMittal is jarenlang een sterkhouder in de AEX index geweest. De economische crisis heeft de staalmarkt echter onder druk gezet en de winst doen kelderen. In november 2011 kwam de EBITDA lager uit dan voorzien. De nettowinst was met 659 miljoen dollar circa de helft van vorig jaar. Voor de tweede helft van dit jaar rekent Arcelor op een EBITDA hoger dan in de vergelijkbare periode vorig jaar. Voor het vierde kwartaal voorziet de staalreus evenwel een lagere hoeveelheid verscheept staal dan in het afgelopen kwartaal. Dit wijt Arcelor aan de afwachtende houding van zijn klanten. De eigen ijzererts en kool productie stijgt conform verwachting.
Arcelor is door overnames hard gegroeid en heeft een schuld van circa 25 miljard euro. Kredietbeoordelaar S&P hanteert een BBB-waardering voor ArcelorMittal, wat een trede hoger is dan voordat een fonds een zogenoemde 'junk' status krijgt.
Technisch: Arcelor heeft in 2011 een dubbele bodem gezet op hetzelfde niveau waarop in 2009, op het hoogtepunt van de kredietcrisis, ook een bodem werd neergezet. Arcelor heeft afgelopen week een hogere top neergezet en handelt boven zijn 20 daags voortschrijdende gemiddelde. Veel slecht nieuws lijkt verdisconteerd in de koers en nieuw geld vindt zijn weg naar het aandeel.
Arcelor Mittal lange termijn grafiek
Arcelor Mittal korte termijn grafiek
Bron: ABM Financial News