Beurs
Opnieuw strandt redding Saab
28 februari 2012 - Wederom blijkt een redding van Saab te stranden in Amerika. De Turkse investeerder Brightwell Holdings kreeg geen toestemming van het Amerikaanse General Motors, oud-eigenaar van Saab, voor een overname. Dit meldt de Zweedse zakenkrant Dagens Industri. Brightwell was bereid om honderden miljoenen euros te investeren in Saab.
De Turkse investeerder had plannen om Saab zo veel mogelijk in haar oude staat te herstellen en binnen twee jaar tijd weer 200.000 Saabs van de band in Zweden te laten rollen. Daarbij zouden de meeste werknemers van Saab weer kunnen terugkeren naar de fabriek van Saab.
Aangezien GM nog altijd eigenaar is van een aantal licenties, is toestemming van de Amerikaanse autofabrikant evenwel essentieel. Reden dat een eerdere deal met het Chinese Youngman ook al strandde. Maandagavond werden de onderhandelingen gestaakt, zo meldt de Zweedse krant.
Bron: ABM Financial News