Beurs
Beursblik: hoger bod Heineken op F&N verwacht
8 augustus 2012 - Het bod van Kindest Place Group op het directe belang van Fraser & Neave in Asia Pacific Breweries betekent hoogstwaarschijnlijk dat Heineken haar bod tenminste gelijk trekt aan dat van Kindest Place. Dit menen analisten van Nomura die het bod van Kindest Place zien als een poging een hoger bod door Heineken af te dwingen.
Op dit moment biedt Heineken 50 Singapore dollar, waar Kindest Place 55 dollar biedt. Echter Kindest Place brengt slechts een bod uit op het directe belang van F&N in APB.
Nomura denkt dat Heineken niet zit te wachten op Thai Bev, dat gelinkt is aan Kindest Place, als minderheidsaandeelhouder in APB. In een ultiem scenario houdt Nomura evenwel rekening met een opsplitsing van APB in drie delen, waarbij naast ThaiBev en Heineken ook aandeelhouder Kirin een deel opeist.
Heineken liet vanochtend in een verklaring al weten de twee biedingen niet vergelijkbaar te vinden en blijft in gesprek met F&N.
Bron: ABM Financial News